Kurtka robocza ocieplana na zimę – jak wybrać odpowiednią kurtkę?
Kurtka robocza ocieplana na zimę – jak wybrać odpowiednią kurtkę?
W wielu branżach i sektorach przemysłu wybór odpowiedniej kurtki roboczej na zimę to absolutnie kluczowa kwestia. Często jest jednak bagatelizowana lub wybór podejmowany jest pod presją czasu, a cena bywa jedynym kryterium. Trzeba jednak pamiętać, że zimowa kurtka robocza powinna spełniać kilka funkcji. Z jednej strony musi zapewniać komfort termiczny, chronić przed wiatrem, śniegiem i mrozem. Z drugiej jednak – powinna być wykonana z materiału, który nie będzie krępował ruchów, a tym samym kurta robocza nie utrudni wykonywania obowiązków służbowych. Nie można również zapominać o jakości wykonania i trwałości. Jak zatem wybrać odpowiednią kurtkę roboczą na zimę? Oto najważniejsze wskazówki.
Zimowa kurtka robocza – do pracy tylko na zewnątrz
Wiele zawodów, nawet zimą, wymaga dłuższego lub nawet ciągłego przebywania na zewnątrz. W takiej sytuacji wybór odpowiedniej kurtki roboczej na zimie powinien się skupić przede wszystkim na komforcie termicznym pracownika. W tym kontekście nie chodzi tylko o efektywność pracy, ale również o zdrowie. Dobrym rozwiązaniem są puchowe robocze kurtki na zimę. Są ciepłe, lekkie i bardzo komfortowe. Problemem może być ich dość delikatna warstwa wierzchnia. Jeśli istnieje ryzyko uszkodzenia kurtki, lepiej zdecydować się na model kurtki z wytrzymałym materiałem syntetycznym na wierzchu. Warto pamiętać też o tym, że również zimą mogą wystąpić opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Te zjawiska pogodowe, w połączeniu z niskimi temperaturami, może powodować duży dyskomfort. W takiej sytuacji warto wybrać kurtki zimowe robocze z kapturem lub wyposażyć pracowników w dodatkowe płaszcze chroniące przed wilgocią.
Kurtki robocze na zimę – dla pracowników, którzy nie pracują cały czas poza budynkami
Gdy pracownik tylko od czasu do czasu musi wyjść z budynku, wtedy warto skupić się przede wszystkim na tym, aby kurta była w miarę lekka i wygodna – aby szybko można było ją założyć i zdjąć. Warto też zastanowić się, czy na kurtce nie powinny pojawić się wstawki z materiału odblaskowego lub ogólnie, czy kurta robocza na zimę nie powinna mieć bardziej jaskrawego koloru. To uwaga, która dotyczy również, kurtek omawianych w paragrafie wyżej. To drobna różnica, która jednocześnie może znacznie podnieść bezpieczeństwo. Często zapomina się też o pracownikach, którzy, co prawda pracują wewnątrz, ale w związku z chłodem na zewnątrz, również mogą być narażeni na zimno – na przykład w dużych przestrzeniach magazynowych czy halach produkcyjnych. W takim wypadku warto wyposażyć ich w ciepłą i bardzo wygodną bluzę z polaru.
Szeroką ofertę roboczych kurtek zimowych można znaleźć na stronie: Kurtki robocze.